Kıl tela projeleri ve ürünlerimiz ile TR82 Ar-Ge ve Yenilik Proje Pazarı 2019 etkinliğindeydik.


Dört Murat Tekstil Kıl Tela Üretim Tesisleri, konusunda uzman çalışanlarıyla yaptığı, saygın bilim kuruluşlarına sunduğu projeleri hayata geçirerek, sektördeki tartışılmaz öncü ve yenilikçi konumunu güçlendirmektedir. Tarafsız hakemler ve izleyiciler tarafından incelenen projeler 2007-2010 yıllarında TÜBİTAK, 2011-2013 ve 2013-2015 yıllarında da KOSGEB tarafından desteklenerek hayata geçirilmiş ve sektöre yön vermiştir. 

Firmamız yeni Ar-Ge projelerinin hayata geçirilebileceği bir işbirliği ortamının sağlanması, Üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi ve Ar-Ge ortaklıklarının başlatılması, akademi ve sanayimizde Ar-Ge ve inovasyon kültürünün benimsenerek geliştirilmesi ve öğrencilerin Ar-Ge projelerine özendirilmesi amacıyla Kastamonu Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen TR82 Ar-Ge ve Yenilik Proje Pazarı-2019 toplantısına davet edilmiştir. Firmamızı projelerden sorumlu ve proje yöneticisi sayın Abdullah TELLİ temsil etmiştir.

Toplantıya Kastamonu Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç, Kastamonu, Çankırı ve Sinop Üniversitesi akademisyenleri  ve öğrencileri katılmıştır.

Projelerimiz ve çalışmalarımız, standımızı ziyaret ederek bilgi edinen yetkililer tarafından takdir toplamıştır. Ar-Ge odaklı yenilikçi ürünler geliştirilebilmesi ve üniversite sanayi iş birliği ortamı tesis edilmesi noktasında görüş alışverişinde bulunulmuştur. 

“Yenilikçi Projeler Hayat Buluyor” mottosuyla gerçekleştirilen etkinlik, bölge ve ülke ekonomisine güç katacak, yüksek katma değer yaratacak, Ar-Ge odaklı yenilikçi ürünler ortaya çıkarılabilmesi için bir işbirliği ortamının tesis edilmesine önemli katkılar sunmuştur. Etkinliği düzenleyen değerli hocalarımız ve sayın öğretim üyelerine ve emeği geçenlere misafirperverlikleri için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.