HakkımızdaKıl tela, keçi kıllarının üst liflerinden eğrilen ipliklerin atkıda kullanılmasıyla elde edilen bir kumaş türüdür. Bu kumaş atkısında bulunan keçi kılları sayesinde hem sert hem de esnek yapıyı aynı anda bünyesinde barındırır. Bu sayede kıl tela başka kumaşlarda görülmeyen eşsiz, kendine has bir yapı kazanır.

Özellikle yıllardır takım elbiselerin göğüs bölgesinin düzgün görünmesi için kullanılmıştır. 1990-2002 yılları arasında nonwoven telalarla yeri doldurulmaya çalışılmışsa da, bahsedilen telalarla kıl teladaki performans yakalanamamıştır.

Sektördeki Konumumuz
1952 yılında el tezgahlarıyla başlayan faaliyetimiz zaman içerisinde otomatik tezgahlarla devam etmiş, 2000 yıllarının başında 6500 m² alan üzerinde, 3000m² kapalı alanı ile modern bir fabrika görünümündeki üretim binasına kavuşmuş, yine aynı yıllarda makineleri değiştirmiş halen sektördeki en iyi üretim şartlarına sahiptir.

Yıllık 1.000.000 m üretim kapasitesine sahip olan firmamız alt yapısını tamamlamanın faydasını günden güne görerek kapasitesini maksimuma çıkarma yolunda ilerlemektedir. Ayrıca firmamız yaptığı projelerle de kıl tela piyasasında tek olma özelliği göstermektedir. "Çevreye Duyarlı Kıl Tela" konulu Ar-Ge Projemiz, Tübitak tarafından Çevreye Duyarlı Teknolojiler başlığı altında 2007-2010 yılları arasında desteklenmeye layık görülmüştür. Başarıyla tamamlanan proje sonrasında yeni projelerin temelleri atılmıştır.

2011 yılında ise, "Polyester Çözgülü Kıl Tela" konulu inovasyon projemiz KOSGEB tarafından desteklenmeye değer bulunmuştur. 2013 yılı son çeyreğinde projenin tamamlanması hedeflenmektedir. Ayrıca firmamız devamlı olarak, kıl telanın geliştirilmesine yönelik Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarını yeni kurduğu laboratuvarında sürdürmektedir.


Kıl tela sektöründe lider olmamızı sağlayan, bizi farklı kılan ve öne çıkaran etmenleri 3 başlık altında toplayabiliriz:

1. Ürün Liderliği:
Yenilikçi, esnek üretiminin yanında üniversitelerle sağlanan iş birliği, eğitime verdiğimiz önemle birleştirdiğimizde çevreye duyarlı teknolojiler, patentli ürünler, faydalı modeller oluşturma düzeyine geldik. 1952’den beri piyasada hep ilkleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

2. Operasyonel Liderlik:
Gün geçtikçe değişen teknolojiyi takip ederek makine parkımızı çağın gereklerine uygun tuttuk. Bu sayede konusunda uzman çalışanlarımızla en yüksek kaliteye ulaşmaya çalıştık. Ürünlerimizin kendi imalatımız olması nedeniyle istenilen özellikte siparişleri sunmaya çalıştık. 
 
3. Hizmet Liderliği:
Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tuttuk. Karşılaşılan olumsuz durumlarda proaktif çözüm önerileri sunmayı bildik.

Sizleri de bizimle çalışmaya davet ediyoruz…